Články » Ze života hmyzu

Ze života hmyzu

Berušky, motýli, mravenci a mnoho brouků – to vše je ke zhlédnutí v dětském oddělení Městské knihovny Louny a v Klub(ovně) Luna. Výstava dětských prací na téma „Ze života hmyzu“ byla slavnostně zahájena v úterý 19. března. Lehárna dětského oddělení praskala ve švech - děti, rodiče, prarodiče a příznivci dětského tvoření. Prostorem zněly dětské písničky i recitace. Malé berušky a mravenečci plni elánu tančili a všem vykouzlili úsměv na tváři a hezký pocit z příjemně prožitých chvil. Poděkování za kulturní program patří dětem a paní učitelkám z MŠ Fügnerova.

Lounská knihovna tradičně vyhlašuje každý rok dva tvořivé projekty určené pro děti všech věkových kategorií. Na výstavě jsou ke zhlédnutí obrázky dětí z mateřských a základních škol, ZUŠ i jednotlivců, kteří jsou návštěvníky dětského oddělení. Všem patří velké poděkování za pěkné výtvory. Jejich práce jsou jednoznačně velmi inspirativní. Můžete vidět kresby, malby, koláže, frotáže a řadu dalších technik. Výstava je k vidění do října letošního roku.
Knihovna také pravidelně vydává sady pohlednic a placek s obrázky z těchto projektů. Snad se vše podaří a budeme se moci těšit na pěkné pohlednice.

 

Jana Hrbková