Co se děje » Novinky nejen na prázdniny

Novinky nejen na prázdniny

 

Deník malého poseroutky - Fakt smůla
Jeff Kinney

Poseroutka Greg má fakt smůlu. Lepí se mu na paty doslova na každém kroku. Jeho nejlepší kamarád se na něj vykašlal a našel si jiné známé a to je právě to, s čím má Greg potíže. Najít někoho normálního na střední škole, to je vářně nad jeho síly. Greg se rozhodne vsadit všechno na jednu kartu. Bude mít konečně trochu štěstí nebo je jeho osudem mít pech až do konce života?

Další knížky od Jeffa Kinneye

 

Pán vzduchu - první kniha trilogie Tajemství pěti světadílů
Ondřej Neff

První část třísvazkového cyklu přivádí diplomata Mauklera a detektiva Fixe na stopu ďábelského spiknutí, chystaného nejbohatším mužem světa Virgilem Adrianem. Tento dědic Ocelového města by rád hrál roli spasitele světa, avšak zkušené pátrače nedokáže oklamat. Trilogií Tajemství pěti světadílů vrcholí ediční řada Jules Verne - Knihovna 21. století. Ondřej Neff tak uskutečnil dávný záměr Julese Verna napsat román, kde by se setkaly všechny jeho známé postavy.

Další knížky od Ondřej Neffa

 

Poslední cesta do podzemí
Roderick Gordon a Brian Williams

Podzemí odhalilo svou nejtemnější stránku. Nikdo na Povrchu už není v bezpečí. Styxové proudí přes Anglii a zanechávají za sebou jen smrt a zkázu. Zdá se, že tentokrát je nic nezastaví. Snad jedině zázrak může zachránit lidstvo. Hluboko v nitru Země musí Will Burrows s Elliott odhalit dávná tajemství, která mohou zachránit životy všech...

Šestý díl napínavé dobrodružné série Podzemí.

Další knihy od Rodericka Gordona a Briana Williamse

 

Můj anděl se umí prát
Roman Brat

Hrdinou tohoto nevšedního a velmi aktuálního příběhu je jedenávtiletý chlapec Oskar, hubený a slaboučký kluk v brýlích, ještě ke všemu slušný. Jeho vzhled přímo vyzývá k tomu, aby ho dva silnější spolužáci mlátili a ponižovali. Oskar zásadně nežaluje, jediný přítel, kterému se může svěřit, je anděl Oskariel, který mu nakonec vnukne myšlenku na geniální obranu.

 

Nevyplašte hadipouše
Tereza Meravá

Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar.

Další knihy od Terezy Meravé

 

 

Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu
Petra Braunová

Oliver prožije s Maricou a chorvatskými kamarády o prázdninách úžasné dobrodružství. Téměř detektivní. A bude to právě Oliver, kdo všechno objasní! Volné pokračování knih Rošťák Oliver, Rošťák Oliver a Marica čarodějka.

Další knihy od Petry Braunové

 

 

To je Austrálie
Miroslav Šašek

Další díl z řady ilustrovaných průvodců pro děti českého emigranta, malíře, redaktora Svobodné Evropy a světoběžníka Miroslava Šaška nás dovede do země protinožců, na nejmenší kontinent světa, do Austrálie.

Další knihy od Miroslava Šaška

 

To je Řím
Miroslav Šašek

Všechny cesty vedou do Říma. Věčným městem, kolébkou antiky, příbytkem králů, císařů i papežů nás autor provádí - jako obvykle - s humorem i poetickou zkratkou. Zachycuje Řím takový, jaký byl před více než čtyřiceti lety a jaký je i dnes: jižanská atmosféra ulic a náměstí, Italové na mopedech, neutuchající automobilové šílenství a všudypřítomné davy zvědavých turistů. Dokázal však vyhmátnout to nejpodstatnější z římských pamětihodností a míst a uspořádat je v jednoduché a funkční procházky.

Další knihy od Miroslava Šaška

 

Jak kreslit komiksové postavičky
Christopher Hart

Chcete umět vymýšlet a kreslit postavičky všech možných tvarů a velikostí, které vypadají stejně dobře jako v televizních komiksech, v časopisech nebo ve filmu? Zkušený komiksový kreslíř Christopher Hart vás to rychle naučí. Knížka obsahuje spoustu podrobných postupů a zasvěcených tipů, s nimiž i úplný začátečník velice rychle zvládne neuvěřitelné množství různých komiksových postav. Najdete v ní vše pro vstup do bouřlivého světa komiksů - od kreslení tváře až po zasazení postavy do vhodné komické scény.

Další knihy od Christophera Harta

 

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2
Stanislava Jarolímková

Další zajímavá místa, postavy a události z českých dějin. Druhý díl knihy Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo opět přináší mnoho zajímavostí, které se do učebnic dějepisu nevešly, ale které dokreslují a přibližují život lidí od novověku až do nedávné minulosti.

Další knihy od Stanislavy Jarolímkové