Co se děje

Knížky do dětských domovů

Asi každý z nás zažil pocit, když jsme někomu udělali radost. Rozzářené oči, překvapení a štěstí. A někdy k tomu stačí opravdu jen málo. Stejně tak je to s "Knížkami do dětských domovů." Projekt vznikl v loňském roce jako reakce na přání dětí, které v domovech žijí. Jeho cílem je vykouzlit úsměv na jejich tvářích.  I Vy můžete přispět k tomu, aby měly větší možnost ponořit se do rozmanitých příběhů či vyhledávat zajímavé informace.

Městská knihovna v Lounech se stala jedním ze sběrných míst tohoto projektu. Darovat můžete nové knihy, ale i zachovalé vlastní, které již nevyužijete. Pokud budete mít chuť, můžete do knihy vepsat nebo vložit své věnování, vzkaz či jakoukoukoli poznámku pro nového čtenáře. Prosím, nezapomínejte na to, že Vaše knihy jsou určeny pro malé, větší ale i náctileté holky a kluky. Můžete je přinášet do dětského oddělení během otevírací doby knihovny
do 30. června 2021.

Tento projekt propojuje lidi, kteří chtějí udělat radost darováním knížky, s dětmi, které knížku rády přijmou s tím, že vědí, že na ně někdo myslí. A proto darujte knížku – darujete radost.

Jana Hrbková, MěK Louny
více informací – hrbkova@mkl.cz

KNIHOVNA OTEVŘENA

Ahoj holky, kluci i dospěláci,

máme pro vás radostnou zprávu

KNIHOVNA JE OD 12. 4. 2021 OTEVŘENA

Provoz sice bude omezen, ale už se na vás moc těšíme. Čeká na vás spousta nových knížek, časopisů, her,... Rádi vás uvidíme.

Online projekt Karantéňan

V době jarního lockdownu představilo lektorské oddělení Památníku národního písemnictví (PNP) postavičku Karantéňana, který v době distanční výuky za pomoci výzvy "napiš příběh, udělej knihu" děti motivoval k tvorbě autorské knihy. 

Řekni to bublinou

Máte rádi komiksy? Už dlouhou dobu se tyto příběhy těší velké přízni čtenářů. Nejen pro jejich příznivce byla určena soutěž "Knižní kecky Jany."  Že ji neznáte? Představuje každý čtvrtek na facebookové stránce "Knihovna dětem" zajímavé knižní tituly.

Příměstské tábory s lounskou knihovnou

Milé děti, vážení rodiče,

i v roce 2021 nabízí v měsících červenci a srpnu kMěstská knihovna Louny v rámci Klub(ovny) Luna a Parku Louny příměstské tábory. Stejně jako v roce 2020 budou v nabídce i tematicky zaměřené týdny. Obě aktivity jsou zpoplatněny.

Řekni to bublinou

SOUTĚŽ PRODLOUŽENA do 28. 2. 2021!!!

Vzhledem ke stávající situaci jsme se rozhodli prodloužit termín soutěže o komiksy z nakladatelství CREW.

Příměstský tábor - Stezkami za zábavou a poznáním

Stezka do Lužerad (Loužerad, Lužehrad) v pátek 3. července byla podmíněna hádáním indicií, které byly záchytným bodem při orientaci v mapě. Děti si ve dvojici podle bodů označovaly směr cesty. Trasa začala tam, kde voda svou silou pomáhá vyrobit surovinu, ze které se peče chléb. A tak to šlo dál a dál:

Katalog lekcí 2020/2021

Katalog lekcí, besed a projektů pro mateřské, základní a střední školy pro školní rok 2020/2021 nově k dispozici.

Léto v Klub(ovně) Luna

Milé děti, vážení rodičové,

v měsících červenci a srpnu nabídne MKL v rámci Klub(ovny) Luna tradiční příměstský tábor, nově také tematicky zaměřené týdny. Obě aktivity jsou nově zpoplatněny.