Články » Čtení sluší každému - i malému

Čtení sluší každému - i malému

Měsíc březen během let získal různé podtituly - měsíc knihy, měsíc internetu až k tomu současnému - měsíc čtenářů. V tomto období se knihovny, knihkupci, školy i další organizace svými aktivitami připojují ke kampani podporující čtenářství ve společnosti. Tradičně se zapojuje i lounská knihovna a nezapomíná ani na děti.

V letošním roce byly pro malé návštěvníky knihovny připraveny zajímavé besedy spojené se čtením. Pozvání přijala Daniela Krolupperová, známá česká autorka knih pro děti a mládež. Při setkání děti seznámila s prací spisovatelky, jak vzniká kniha a představila a přečetla ze svých knih. Povídání o své práci - spisovatelky a ilustrátorky v jenom - si pro děti připravila Lucie Gebauer, autorka knihy Království malých čtenářů. Součástí setkání byla také malá tvůrčí dílnička, při které si děti společně vytvořily skřítka.

Činily se i knihovnice. V letošním roce si připomínáme sté výročí narození přední české ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Pak asi není překvapením, že se knihovnou procházel pan malíř ve společnosti Karkulína ze střechy. Tato postavička z pera A. Lindgrenové ilustrovaná H. Zmatlíkovou provázela s panem malířem děti zábavným programem, při němž se seznámily s autorčinými ilustracemi, přiřazovaly k  textům správné obrázky, stavěly knižní domino a také se četlo. Jak jinak než z knihy o Karkulínovi. Aby si děti mohly vyzkoušet práci ilustrátora/ky dostaly na závěr stránku z knížky, ke které chyběla ilustrace.

Březnový program knihovny byl bohatý. Užili si ho děti i dospělí. Ale knihovna je tu pro vás nejen v březnu. Přijďte se podívat, vybrat si knížku, hudbu, filmy nebo stolní hru, něco se dozvědět nebo si jen tak zarelaxovat.

Jana Hrbková