Články » Za zábavou do knihovny

Za zábavou do knihovny

V Městské knihovně Louny se v sobotu 25. listopadu konala úspěšná akce pro děti i celé rodiny. Proběhla v rámci celostátní aktivity "Den pro dětskou knihu". Tato tradice začala v roce 2006 v děčínské knihovně a od následujícího roku se k ní přidaly knihovny z celé republiky. Cílem je ukázat knihovnu jako příjemný a bezpečný prostor, který láká návštěvníky k objevování světa knih, ale nabízí také pestrou paletu aktivit pro malé i velké. 
Přes nepřízeň počasí navštívilo v sobotu lounskou knihovnu několik set malých i velkých návštěvníků. Letošní ročník "Dne pro dětskou knihu" měl podtitul "Animáci mezi námi". Zábavný program pro děti se tak nesl v duchu kreslených postav z pohádkových příběhů z knížek i filmů. Marshall z Tlapkové patroly, Maková panenka, Fifinka, Křemílek, brouk Pytlík, Pepek námořník či Čapkova kočička - ti všichni se snažili děti zaujmout a pobavit. Holky a kluci plnili rozmanité úkoly na stanovištích. Odměnu za jejich snažení jim pak předala pohádková babička. Pro zájemce byly připraveny tvořivé dílny - malování dřevěných domečků, zvířátek či kamenů, tvorba placky s vlastním obrázkem i oblíbené malování na obličej. Dětské oddělení nabídlo odpočinkovou zónu s polštáři, knížkami i hračkami. Děti také mohly získat první průkaz do knihovny na rok zdarma. Kavárna nabízela teplé nápoje i něco dobrého a na ohni na dvorku bylo možné si opéct vuřty. Nedílnou součástí této akce byla i dětská vystoupení. Pěkný program si připravily děti z pěveckého souboru Kukly při ZŠ Kpt. O. Jaroše, MŠ V Domcích a MŠ Šafaříkova. K akci se připojily i dobrovolnice ze Spolku paní, dam a dívek, který funguje při lounské knihovně, a nabízely k zakoupení své rukodělné výrobky. 
V celé knihovně panovala příjemná atmosféra - dětské úsměvy, dobře naladění dospěláci a všudypřítomná pohoda.  To vše bylo odměnou knihovníkům za jejich vynaložené úsilí. Velké poděkování patří dobrovolníkům a firmě vybavsenaParty.cz, kteří pomohli akci uskutečnit. Městská knihovna tak opět potvrdila svou roli kulturního centra města, které dokáže zaujmout a nabídnout aktivity pro malé i velké.¨
Jana Hrbková