Články » Rychlá křídla

Rychlá křídla

Městská knihovna Louny již řadu let nabízí každý měsíc možnost, jak dětem přiblížit různá povolání, řemesla či různorodé zájmové aktivity. Naposledy pro ně připravila neobvyklý pohled do světa dravců. Hostem říjnových besed z cyklu "Setkání s odborníkem" byl Aleš Steinbrecher z Klubu sokolníků Českomoravské myslivecké jednoty.

V úterý 24. října navštívily lounskou knihovnu děti ze školních družin ZŠ J. A. Komenského a ZŠ Přemyslovců. Zúčastnily se besed se sokolníkem Alešem Steinbrecherem, který s nimi sdílel nejen své znalosti o dravcích a sokolnictví, ale také vytvořil příjemnou atmosféru, kdy se děti mohly aktivně zapojit. Mluvil o životě dravců, jejich potřebách, chovu v zajetí i výcviku, což děti velmi zaujalo. Nezapomenutelným zážitkem však pro ně bylo setkání s živým orlem skalním. Pětiměsíční samice orla skalního s půvabným jménem Mia si ihned získala jejich pozornost. Panu Steinbrecherovi patří velký dík za příjemně strávené odpoledne. Součástí setkání byla samozřejmě i nabídka knižních titulů, které mohou děti přenést do světa ptáků a jsou v nabídce dětského oddělení knihovny.

V listopadu se děti mohou těšit na setkání s Martinem Vostřelem z Oblastního muzea v Lounech a povídání na téma "Zmizelé Louny". V pondělí 13. 11. proběhne beseda od 14.00 hod. v Klub(ovně) Luna a v úterý 14. 11. od 13.00 hod. v kongresovém sále knihovny.

 

Jana Hrbková