Články » Den pro dětskou knihu

Den pro dětskou knihu

V neděli 20. listopadu to v lounské knihovně opět žilo. Knihovníci připravili bohatý program pro celé rodiny. Již od roku 2007 se v předvánočním čase koná celostátní akce "Den pro dětskou knihu." Svaz knihovníků a informačních pracovníků, který tuto akci zaštiťuje, se tak spolu s knihovníky snaží ukázat, že v knihovnách se pouze nepůjčují knížky. Jsou to bezpečná místa, kde je možné strávit čas příjemnými aktivitami souvisejícími s četbou.

Městská knihovna Louny svůj program "Dne pro dětskou knihu" v letošním roce zaměřila na tvorbu Josefa Lady, jehož 135. výročí narození si v prosinci připomínáme. Do akce se také zapojily dětské kolektivy. Svými písničkami, říkadly či hrami účastníky potěšili děvčata a chlapci z Pěveckého sboru ZŠ Školní, MŠ Šafaříkova, MŠ ČSA a MŠ Kpt. Nálepky. Pro všechny děti byly připraveny zábavné aktivity po celé knihovně. Mohly se tak potkat s kocourem Mikešem, vodníkem Brčálem, babou Kanimůrou, líným Honzou i dalšími postavami, které najdete v knížkách Josefa Lady. Po splnění rozmanitých úkolů získaly od pohádkové babičky odměnu. Dále si mohly vymalovat dřevěná zvířátka, vyrobit placku s vlastním obrázkem, nebo si nechat malovat na obličej. Na dvorku a v kavárně knihovny pak čekalo občerstvení - opékané vuřty, svařák a jiné dobroty. Spolek paní, dam a dívek nabízel k zakoupení své ruční práce a knihovna knihy - nově vydané i vyřazené starší tituly. Rodiče také mohli v tento den svým dětem zřídit průkazku do knihovny na rok zdarma. Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří pomohli akci uskutečnit.

Dětský hlahol i smích, úsměvy dospěláků a všudypřítomná dobrá nálada - to vše knihovníkům dokázalo, že se akce povedla a že knihovna je místem, kde stojí za to trávit čas. Pokud jste se nestihli zúčastnit "Dne pro dětskou knihu," nebuďte smutní a přijďte kdykoli jindy. Knihovna je tu pro vás.

Jana Hrbková