Články » Měsíc čtenářů končí

Měsíc čtenářů končí

A je to tady. Březen 2017 končí. Stovky knihovníků a příznivců čtení a knihoven finišují ve svém úsilí jak nejvíce veřejnosti ukázat zajímavý svět literatury. Také v lounské knihovně to závěrem měsíce žilo. V neděli 26. března byla slavnostně udělena cena Čtenář roku 2017. V letošním roce se hledáček knihovnic zaměřil na čtenářskou babičku. Nešlo jen o to, vyhledat v dané kategorii ženu s nejvyšším počtem výpůjček. Paní Soňa Zelenková – Čtenářka roku 2017 má rozhodně i něco navíc. Je čtenářskou babičkou v pravém slova smyslu. Se svými vnoučaty je pravidelnou návštěvnicí dětského oddělení. Prohlížejí si a pročítají knihy, najde se i chvilka na hraní a stihnou se podívat, co je v knihovně nového. O tom, že se tam cítí opravdu jako doma, svědčí i to, že si s sebou nosí domácí přezůvky. Paní Zelenková spolu s vnukem Erikem převzali ocenění a dárky. Samozřejmě, že nemohla chybět knížka k předčítání.

Začátek týdne patřil besedám žáků základních škol s přední českou ilustrátorkou a spisovatelkou Renátou Fučíkovou. Povídání o autorčině tvorbě a barvité ukázky z jejích knih všechny zaujaly. Právě tato setkání jsou jedním z důležitých momentů, které mohou zajímavou formou přivést děti ke čtení. Vždyť kdo víc než autorka by je měl nadchnout pro otevření knížky.

Úterní podvečer náležel vernisáži výstavy „Zahrada“. Děti z mateřských a základních škol i dalších organizací vytvořily asi dvě stovky výtvarných prací, které budou zdobit dětské oddělení knihovny i Klub(ovnu) Luna. Výstavu zahájily svým veselým vystoupením děti z MŠ Fügnerova.

Celý březen proběhl v duchu mnoha aktivit a setkání, jejichž cílem bylo všem připomenout, jak může být svět knížek a knihoven pozoruhodný i zábavný. Jen nezapomeňte, že nás může bavit nejen v březnu.

Jana Hrbková

Fotogalerie

Dětská scéna 2017 a Čtenář roku 2017

Beseda s Renátou Fučíkovou - ZŠ J. A. Komenského

Beseda s Renátou Fučíkovou - ZŠ Přemyslovců a ZŠ Kpt. O. Jaroše

Vernisáž výstavy Zahrada